hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech

Česko-slovenská firma vyvíjí unikátní hlasové asistenty s pomocí umělé inteligence. Nyní získali investici přes 15 milionů korun

Virtuální asistenti Born Digital míří do světa. Ze známého fondu J&T Ventures získali 600 tisíc eur.

Vladimíra Púpavová
17. únor 2021, 19:26 Čas čtení: 2:15
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
Tech
0
Vladimíra Púpavová
17. únor 2021, 19:26
Čas čtení: 2:15

Česko-slovenská firma vyvíjí unikátní hlasové asistenty s pomocí umělé inteligence. Nyní získali investici přes 15 milionů korun

Virtuální asistenti Born Digital míří do světa. Ze známého fondu J&T Ventures získali 600 tisíc eur.

Vladimíra Púpavová
17. únor 2021, 19:26
Čas čtení: 2:15
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Startup Born Digital se zaměřuje na vývoj unikátních voicebotů a chatbotů s pomocí umělé inteligence pro češtinu a slovenštinu, ale i pro další světové jazyky.

 

Zaměřují se na automatizaci komunikace se zákazníky postavenou na umělé inteligenci. Mezi jejich klienty patří velké banky, energetické společnosti, operátoři, personalisté nebo třeba hasiči.

 

Do firmy, která vznikla zhruba před dvěma lety, nyní investuje fond J&T Ventures 600 tisíc eur (v přepočtu přes 15 milionů korun).

 

Budoucnost nouzových linek

S inteligentním hlasovým asistentem od Born Digital už dnes komunikují tisíce lidí denně a celkově dosud vyřídili přes 2,5 milionu hovorů s reálnými zákazníky. Jejich hlavní výhodou je fakt, že i v telefonické špičce zvládnou vyřešit neomezený počet hovorů.

 

Inteligentní asistenti jsou dostupní 24 hodin denně, šetří náklady společnostem a v některých případech zvládnou více než člověk – po autentizaci například mohou prozradit zapomenutý PIN k platební kartě, což pro bezpečnost u živého operátora není možné.

 

Během milisekund mohou při hlášení požárů automaticky párovat duplicitní volání a ověřit zadané adresy. Právě tato funkce může být klíčová při řešení nouzových hovorů.

 

„Umělá inteligence už teď úspěšně obsluhuje linky mobilních operátorů nebo bank, přičemž úroveň zákaznické zkušenosti je nesrovnatelná se zastaralými hlasovými automaty. Další metou je zapojit inteligentní technologie do záchrany lidských životů. V Born Digital vyvíjíme hlasovou asistentku, která dokáže v případě přetížení tísňové linky přijímat hlášení a zjišťovat potřebné informace,“ tvrdí zakladatel startup Tomáš Malovec.

 

Ten si myslí, že technologie voicebotů jsou v současnosti na velmi dobré úrovni, v tomto případě však musí jejich startup jít ještě o úroveň výš, protože nedostatky by mohly rozhodovat o životech.

 

Zdroj: Born Digital

 

Rozběhnou se do světa

Autoři projektu, kteří se před dvěma lety osamostatnili od své mateřské společnosti GoodAI, se nyní rozhodli expandovat.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 3506 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

„Momentálně vidíme obrovskou příležitost na regionálních i světových trzích. V nejbližších dvou letech se bude rozhodovat, kdo budou lokální hráči a kdo globální. Láká nás možnost dostat se na světový trh, a proto jsme se rozhodli náš růst akcelerovat s pomocí investora. Za J&T Ventures stojí lidé, se kterými si perfektně rozumíme a velmi dobře vědí, jak dostat startup na globální trhy,“ říká jeden ze zakladatelů startupu Zenon Sliwka.

 

Peníze z fondu plánuje společnost využít k budování poboček na nejslibnějších trzích, jako je Německo, Velká Británie a Spojené státy. Jejich cílem je, aby si kdokoliv na světě mohl sám vytvořit svého hlasového asistenta.

 

Například majitel restaurace v Rakousku by mohl přijít na web Born Digital, kde by zadal telefonní číslo, vybral by si šablonu na objednávku pizzy, nahrál své produkty, přidal kreditní kartu a okamžitě měl funkční službu, která obslouží jeho zákazníky.

 

Zatímco v zemích mluvících anglicky se virtuální asistenti uplatňují již několik let, se složitějšími jazyky si technologie až donedávna neuměly spolehlivě poradit. Rozvoj dalších jazyků pokračoval pomalu a výsledky byly nedůvěryhodné. Born Digital se proto nejprve zaměřili na češtinu a slovenštinu, které patří k nejnáročnějším. Nyní se však rychle rozšiřují na další trhy a nabízejí své nástroje v angličtině, němčině, polštině nebo portugalštině. Přidání každého dalšího jazyka je podle vývojářů otázkou dvou až tří týdnů.

 

Zdroj: Born Digital

 

„Na Born Digital nás zaujal především tým, tedy Tomáš a Zenon, kteří rychle a úspěšně vybudovali firmu, která má mezi zákazníky velké slovenské a české operátory, banky a distributory energií. Věříme, že tento tým má vizi a zároveň schopnosti ji i naplnit,“ vysvětluje své rozhodnutí David Polach, investiční manažer z J&T Ventures.

 

J&T Ventures je fond rizikového kapitálu, který investuje do technologických společností v raných i pokročilejších fázích. Fond dosud investoval do devatenácti projektů ze čtyř zemí.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Born Digital
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu tech
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít