Když sdílený pokoj na kolejích bez inovací nestačí. Česká platforma Spaceflow, která se zaměřuje na technologii nemovitostí, mění odvětví studentského bydlení.
Česká platforma Spaceflow se zaměřuje na technologii nemovitostí a nově nabízí mobilní aplikaci, která studentům poskytuje praktické služby ke kolejnímu bydlení či soukromým pronájmům.
Jde například o bezklíčový vstup do budovy či pokoje, rezervace společných prostor a vybavení, sociální nástěnku, snadnou komunikaci či digitalizované dokumenty. Aplikaci nyní používají studenti ve více než třech stovkách pražských studentských jednotek společnosti Zeitraum, které se nachází v pražských Holešovicích, Vršovicích a na Žižkově.
Původně se aplikace soustředila na technologie rezidenčních a kancelářských budov.
„Pro pronajímatele i developery byl historicky nejlukrativnější kancelářský sektor, ať už kvůli vyšší poptávce, nebo nižší úrovni rizika díky dlouhodobým nájemním smlouvám,“ říká Lukáš Balík, zakladatel a CEO společnosti Spaceflow.
Balík zdůrazňuje, že stále aktivnější studentská komunita má své vlastní potřeby a chce bydlet moderně. „Často jim nestačí pouze sdílený pokoj na kolejích či v soukromých bytech, kde ceny pronájmů vyletěly za poslední roky o desítky procent, ale nabízené služby se nijak nemění,“ dodává.
Moderní bydlení pro moderní studenty
S příchodem nového akademického roku se vysokoškolákům prodražilo ubytování v průměru o 15 procent. Podobné tempo růstu cen se týká studentských bytů i kolejí. Kolik stojí lůžko v jednotlivých univerzitních kolejích, se dozvíš v našem článku.
Nápad s digitalizací přichází v době, kdy situace s moderním bydlením v Česku stagnuje a k žádným změnám podle Spaceflow nedocházelo až 50 let. Spaceflow ovšem cílí především na zahraniční studenty, a to i cenově: například u studentského bydlení The Fizz mezi pražským nádražím Holešovice a Výstavištěm se ceny za ubytování pohybují od 7 900 korun za osobu v dvoulůžkovém pokoji a 11 900 korun za jednolůžkový pokoj za měsíc.